WebMaster - Ivan Dulgerov

flag Eglish language version is here

Domov SM-Diar CD-Tabler Recepty SM-Crypt Download Anketa o programoch
 SM-Ware
  
SM-Diar 3.6
Čo je nové vo verzii 3.6 ?

Sm-Diar je osobný manažér, ktorý umožňuje jednoduchým a pritom efektívnym spôsobom organizovať prácu, viesť osobný adresár, plánovať úlohy, tlačiť obálky, štítky, či prehľadné zostavy z údajov , ktoré si zaznamenáte v jednotlivých databázach. Program má užívateľské rozhranie v troch jazykoch (slovensky, česky, anglicky). SM-Diar pozostáva zo štyroch základných častí :

   Adresy

Obsahuje evidenciu adries a umožňuje zaznamenávať vaše kontakty do prehľadnej databázy vyhľadávať údaje , a prispôsobiť si interface podľa svojich predstáv pomocou užívateľského nastavenia pracovnej plochy
Vo Vašom novom programe SM-Diar, si budete môcť definovať vlastné dátové položky (Jednoduchý text, Viacriadkový text, Obrázok, Dátumové pole, Zaškrtávací box). Táto vlastnosť umožňuje ušiť si na mieru vašu vlastnú, osobnú databázu.

   Zostavy

Obsahuje tvorbu zostáv vo forme adresových štítkov, tlač obálok, tlač prehľadu adries na základe vlastného výberu položiek, či výberu s použitím vyhľadávania, náhľad pred tlačou, možnosť tlače na samolepiace štítky.
Tlač zostáv je možné realizovať pomocou prepracovaného Sprievodcu tlačou, pomocou ktorého bez problémov vytlačí obálky, či štítky aj úplný začiatočník.
Na tvorbu zostáv je možné využiť všetky dátové zdroje programu SM-Diar. Môžete si vytvoriť tlačové zostavy aj z databázy úloh, či databázy odkazov.

   Odkazy

Obsahuje databázu odkazov na súbory, či na internetové stránky. Pridávanie odkazov do databázy je riešené metódou "ťahaj a pusť". Na vašom monitore sa vytvorí odchytávací formulár do ktorého môžete priamo počas práce pridávať súbory, ktoré sa priamo zapisujú do databázy. Odkazy je možné filtrovať podľa typu súboru, a samozrejme prehľadávať vstavanými funkciami.

   Úlohy

Obsahuje elektronický diár s možnosťou zaznamenania úloh a s možnosťou pripomínania vo Vami určenom predstihu pomocou programu “ Guard “ , ktorý je súčasťou dodávky. Máte možnosť členiť úlohy do jednotlivých projektov, ale aj zapisovať ich samostatne. Úlohy je možné zobrazovať po časových úsekoch (deň, týždeň, mesiac), ako aj v stromovej štruktúre po jednotlivých projektoch. Modul úloh tiež umožňuje spúšťanie - otváranie súborov na vašom počítači podľa vášho osobného časového plánu.
V module úloh je teraz možné zadávať na pripomínanie aj vaše došlé faktúry. Rovnako je možný aj jednoduchý prenos dát (ťahaj a pusť) do vášho e-bankového rozhrania.
Ďalšou novinkou v module úloh je pripomínanie Pravidelných platieb (odvody do fondov, dane ...) Pravidelné platby sú spracované pre Slovenskú a Českú Republiku zo zdrojov volne dostupných na internete, a budú každoročne bezplatne aktualizované.

Sieťová prevádzka

SM-Diar od verzie 3.3 podporuje aj prácu v malej lokálnej sieti (LAN), pripadne "peer to peer" do cca 5-15 počítačov. SM-Diar neobsahuje nijaký databázový server, t.j. neinštaluje do vášho systému nijaké ďalšie ovládače. Nie je teda možné prideľovať prístupové práva jednotlivým užívateľom, ako je to obvyklé pri databázach typu SQL server. Program umožňuje jednoduché zdielanie tabuliek účastníkmi siete, pričom databázu možno chrániť prístupovým heslom. Nastavenie siete je opäť riešené pomocou interaktívneho sprievodcu ktorý celú úlohu maximálne zjednoduší.

Zásuvné moduly
Sm-Diar od verzie 3.2 podporuje technológiu rozširujúcich zásuvných modulov (plug-ins). Pomocou nich si môžete váš SM-Diar doplniť o ďalšie užitočné funkcie podľa vlastného výberu. Všetky dostupné zásuvné moduly k programu SM-Diar nájdete na stránke smware/plugins.htm.

SM-Diar - náhľady obrazoviek

počítadlo


        
  
  - SHAREWARE -

  2010 kb systém Windows 95, 98, 2000, XP

  Stiahnuť SM-Diar

  Registrácia SM-Diar


All rights reserved © Ivan Dulgerov J. Straku 12 969 00 B. Štiavnica Slovak Republic